رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرآیند سرمایه‌گذاری در قزوین نباید معطل اراضی باشد


16 دى, 1398 - 21:54 -- روابط عمومی2
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری:

فرآیند سرمایه‌گذاری در قزوین نباید معطل اراضی باشد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: سرمایه‌گذارانی که وارد فرآیند سرمایه‌گذاری می‌شوند نباید در این راه معطل تامین و وضعیت کاربری اراضی شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

مرتضی علیخانی روز دوشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات سرمایه‌گذاری استان قزوین، افزود: دستگاهی که برای یک طرح سرمایه‌گذاری، مکان‌یابی انجام می‌دهد اما هنوز به صورت جامع و کامل آن را بررسی نکرده، باید در اسرع وقت وضعیت سرمایه‌گذار را مشخص کند تا از معطلی متقاضیان جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در مرکز سرمایه‌گذاری باید از طریق سامانه‌های موجود، مجوزهای لازم را در کمترین زمان ممکن بررسی کرده و اجازه ندهند تا سرمایه‌گذار در فرآیند سرمایه‌گذاری معطل بماند.

علیخانی تصریح کرد: استان قزوین طی چند سال گذشته به خاطر داشتن ظرفیت سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی، همواره مورد استقبال سرمایه‌گذاران خارجی از جمله ترکیه و چین قرار گرفته اما متاسفانه به دلیل تعیین و تکلیف مشکل برخی اراضی، بلاتکلیف مانده‌اند.

به گفته این مسؤول، از ابتدای سال جاری تاکنون با بررسی مشکل ۲۹۹ پرونده سرمایه‌گذاری در استان قزوین مشکل ۸۵ تا ۹۰ درصد آنها مرتفع شده است.

در این نشست ۶ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف خدماتی و صنعتی مورد بررسی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه قرار گرفت.

راه‌اندازی دهکده سلامت در قزوین، احداث نیروگاه خورشیدی و مجتمع خدمات رفاهی در بویین زهرا، احداث کارخانه آب معدنی و یک مجتمع خدمات رفاهی در منطقه رودبار الموت، تاسیس مجتمع خدمات رفاهی در جاده ساوه و راه‌اندازی رستوران باغدشت الموت از عمده طرح‌های سرمایه‌گذاری مطرح شده در این نشست بود.

یکی از طرح‌های جدید مطرح شده در این نشست، احداث دهکده سلامت با هدف تامین غذاهای رژیمی برای ورزشکاران بود که با توجه به قرارگیری آن در محدوده شهری قرار شد مراتب از طریق اتحادیه صنف رستوران داران پیگیری شود.