رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

وابستگی سرمایه‌گذار به تسهیلات بانکی باید کمتر از ۳۰ درصد باشد


23 آذر, 1398 - 13:00 -- روابط عمومی2
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری :

وابستگی سرمایه‌گذار به تسهیلات بانکی باید کمتر از ۳۰ درصد باشد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: سرمایه‌گذاری دارای صلاحیت است که میزان وابستگی سرمایه او به تسهیلات بانکی کمتر از ۳۰ درصد باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مرتضی علیخانی اظهار داشت: یکی از مواردی که به تایید احراز و صلاحیت سرمایه‌گذار منجر می‌شود، میزان وابستگی سرمایه او به تسهیلات بانکی است که متاسفانه چندان در دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار  نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به سرمایه موجود باعث شده تا ۹۰ درصد سرمایه‌گذاران با مشکل مواجه شوند، افزود: از سال گذشته تاکنون سرمایه‌گذارانی به دفتر  استانداری مراجعه می‌کنند که به طور عمومی در پرداخت بدهی بانکی و یا تامین سرمایه ثابت با مشکل مواجه شده‌اند.

به گفته این مسوول، سرمایه‌گذاری که بیشتر از ۷۰ درصد سرمایه او به تسهیلات بانکی وابسته باشد، به طور حتم در ادامه کار با مشکلات و موانع متعددی مواجه خواهد شد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین اضافه کرد: مواردی وجود داشته که مدیرعامل یک واحد تولیدی حدود ۱۰ سال پیش برای طرح توسعه خود تسهیلاتی از بانک دریافت کرده و تاکنون یک فقره از اقساط آن را پرداخت نکرده و اکنون نیز با بدهی ۸۰ میلیارد ریالی روبرو شده است.

علیخانی خاطرنشان کرد: دولت به صورت جدی از سرمایه‌گذاران واقعی حمایت می‌کند و برای پیشبرد فرآیند کارها نیز از هیچ اقدامی فروگذار نیست، اما سرمایه‌گذاری که صلاحیت لازم را نداشته باشد، حمایت‌های مالی نمی‌تواند راهگشای فعالیت او باشد.