رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نان ،کالایی استراتژیک و امنیت زا است


28 شهريور, 1398 - 15:19 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

نان ،کالایی استراتژیک و امنیت زا است

فرماندار آوج گفت:نان ،کالایی استراتژیک می باشد که با سلامت و امنیت غذایی پیوند دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جلسه شورای آرد و نان شهرستان که با حضور نانوایان شهرستان،سلطانی دادستان شهرستان و مسئولین اداره غله استان و کارخانه آرد فرد تاکستان برگزار شد در سخنانی بیان داشت:نان یک کالای استراتژیک است که با سلامت و امنیت غذایی جامعه و شهروندان مرتبط است لذا باید حداکثر توجه و حساسیت نسبت به استانداردهای آن صورت بگیرد.
وی افزود:در این خصوص هم به تحویل آرد با کیفیت و استاندارد باید توجه کرد و هم موضوع پخت و تحویل نان با کیفیت و استاندارد بابد توجه کرد تا رضایت شهروندان که مهمترین مساله است محقق شود.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت: از شرکت غله انتظار می رود هم کمیت و میزان تقاضای شهرستان را مدنظر قرار دهد و از طرف دیگر به قدرت انتخاب نانوایان درخصوص آرد مورد تقاضا از کارخانه های مختلف استان احترام بگذارد و زمینه و شرایط آن را فراهم و تسهیل کند.
علیرضایی گفت:نانوایان باید نسبت به زمان پخت،رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از فروش آرد به شکل قاچاق و غیرقانونی حساسیت نشان دهند و در این خصوص دستگاه قضایی و تعزیرات حکومتی،اتحایه اصناف و اداره صمت  حداکثر نظارت را خواهند داشت.
وی در پایان بر توجه به عدالت تدزیعه و پراکندگی نانوایی ها در زمان صدر مجوز تاکید کرد.
گفتنی است در این جلسه نانوایان با سهمیهردولتی و پخت آزاد مسائل و مشکلات خود را مطرح و مسئولین غله و کارخانه آرد فرد تاکستان توضیحات لازم را ارائه کردند.