رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تشریح برنامه‌های گرامیداشت خبرنگار/ از یادوارۀ شهدای رسانه تا ضیافت خبرنگاران استان


21 مرداد, 1398 - 13:52 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل روابط عمومى و امور بین الملل استاندارى :

تشریح برنامه‌های گرامیداشت خبرنگار/ از یادوارۀ شهدای رسانه تا ضیافت خبرنگاران استان

مدیر کل روابط عمومى استاندارى و دبیر ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار استان قزوین گفت: امسال برای نخستین بار ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار متشکل از نهادهای استانداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین، خانهٔ مطبوعات استان، بسیج رسانه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شده که برنامه‌های گوناگونی را برای خبرنگاران عزیز تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سیدحسین بی‌نیاز، مدیر کل روابط عمومى استاندارى و دبیر ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار گفت: امسال برای نخستین بار ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار در استان تشکیل شده است، این ستاد متشکل از نهادهای استانداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین، خانهٔ مطبوعات استان، سازمان بسیج رسانه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.
وی افزود: پس از تشکیل چندین جلسهٔ هماهنگی، مصوباتی را جهت تهیهٔ تقویم اجرایی هفتهٔ خبرنگار داشته‌ایم که طبق این مصوبات در طول هفته و نیز در طول سال برنامه‌هایی را برای خبرنگاران استان داشته باشیم.
بی‌نیاز ادامه داد: یکی از برنامه‌های ستاد، برگزاری جشنوارهٔ ورزشی با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان استان است، همکاران ما در حال برنامه‌ریزی برای این جشنواره هستند که رشته‌های موردنظر این جشنواره متعاقباً اعلام می‌گردد.
دبیر ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار استان قزوین اظهار کرد: هم‌چنین با همکاری دوستانمان در حوزهٔ هنری، 2 سانس سینما بهمن جهت حضور خبرنگاران تدارک دیده شده بود، اما به‌دلیل این‌که سالن در نظر گرفته شده ظرفیت کمی داشت، در حال رایزنی هستیم که سالن اصلی سینما را برای خبرنگاران در نظر بگیرند که تاریخ آن از طریق دبیرخانهٔ ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی اعلام کرد: از دیگر برنامه‌های ستاد این است که دوستان ما در سازمان بسیج رسانه به کمک فرمانداری شهرستان آبیک امسال برای اولین بار در حال برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای رسانه و به‌ویژه تجلیل از مقام خبرنگار شهید طهماسب شیخ‌حسنی هستند، این مراسم در روز سه‌شنبه، 22 مرداد ماه، ساعت 9 و 30 دقیقهٔ صبح در سالن مجتمع فرهنگی باران با حضور سردار طلایی‌نیک، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار می‌شود و استاندار محترم نیز از سخنرانان این مراسم خواهند بود.
بی‌نیاز بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار این است که با دانشگاه علوم پزشکی رایزنی شده و در حال برنامه‌ریزی هستیم که جهت ارائهٔ خدمات دندان‌پزشکی با یک درمانگاه قرارداد بسته شود که خبرنگاران محترم با دریافت معرفی‌نامه از سوی خانهٔ مطبوعات استان، از خدمات دندان‌پزشکی در طول سال استفاده کنند.
این مسؤول اضافه کرد: هم‌چنین به همت اعضای ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار قرار است مراسمی جهت تجلیل از خبرنگاران برگزار شود که در این مراسم هدایایی نیز تقدیم خبرنگاران عزیز شود، در این مراسم از یک سخنران کشوری دعوت به‌عمل خواهد آمد.

وی عنوان کرد: بنا بود مراسم تجلیل از خبرنگاران در روز 22 مرداد برگزار شود، اما به‌دلیل این‌که در این‌روز تعدادی از مدیران حاضر در ستاد در مأموریت کاری به‌سر می‌برند، ترجیح دادیم برای حضور پررنگ مسؤولان، این مراسم به روز 30 مرداد موکول شود.

بی‌نیاز در ادامه گفت: لازم به‌ذکر است این مراسم در سالن سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود و پس از آن نیز جهت ضیافت شام در خدمت خبرنگاران عزیز خواهیم بود؛ البته اطلاعات کامل این مراسم متعاقباً از طریق دبیرخانهٔ ستاد اعلام می‌شود.

دبیر ستاد گرامیداشت هفتهٔ خبرنگار استان قزوین اذعان داشت: از دیگر برنامه‌های ستاد، هماهنگی با صداوسیمای مرکز استان جهت برنامهٔ بی‌حاشیه بود که به بررسی مسائل و مشکلات خبرنگاران عزیز پرداخته شد؛ هم‌چنین بنا است در یک روز معین، فرزندان اصحاب رسانه در برنامهٔ کودک پستهٔ خندان حضور پیدا کنند.

بی‌نیاز در پایان گفت: سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعهٔ این هفته نیز بنا است در مورد مسؤولیت خطیر و تأثیرگذاری خبرنگاران محترم صحبت کند؛ از تمام فعالان عرصهٔ رسانهٔ استان تقاضا داریم در این برنامه شرکت کنند.