رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه و رونق گردشگری نیازمند تقویت زیرساخت‌هاست


8 تير, 1398 - 11:46 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین :

توسعه و رونق گردشگری نیازمند تقویت زیرساخت‌هاست

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گفت :توسعه صنعت گردشگری و رونق آن نیازمند ایجاد زیرساخت ها و تشویق سرمایه گذاران است و به جهت ایجاد اشتغال پایدار باید به زنجیره های اشتغال توجه بیشتری شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه بررسی هتل های ۴ و ۵ ستاره استان با حضور سرمایه گذاران و معاون مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و دستگاه های اجرایی به ریاست علیخانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری برگزارشد .
علیخانی با بیان این موضوع که برای پیشبرد گردشگری در استان نیاز به زیرساخت داریم و باید پیگیری جدی صورت گیرد.
وى گفت: استان قزوین با بیش از ۱۳۰۰ اثر میراث فرهنگی و آثار تاریخی و مناظر طبیعی به عنوان دروازه غرب و شمال غرب کشورسالانه بیش از میلیون ها مسافر و گردشگر و توریست وارد قزوین می شود اما به دلیل نداشتن زیر ساخت مدت زمان  ماندگاری و توقف گردشگران بسیار کم است.
علیخانی در ادامه افزود: هنر مدیریت گردشگری استان باید بر مبنای توقف گرشگران برای ۲ یا ۳ روز باشد نه به عنوان گذرگاه عبوری از قزوین استفاده شود.
مدیر کل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری بیان داشت :اقامت مسافر و گردشگر، مستلزم ایجاد زیر ساخت بویژه ساخت هتل در مرکز استان است که بیش از ۱۰ سال است بعضی از مجوز ها صادر شده و  تاکنون اقدامی نشدهاست .
وی تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان بدنبال لغو مجوز نیست بلکه استان در تلاش است مشکلات سرمایه گذاران ساخت هتل را حل نماید.
وی در پایان یاداور شد: در صورت کوتاهی سرمایه گذاران در اجرای طرح های خود، در یک فرصت زمانی مشخص نسبت به ابطال مجوزها اقدام خواهد شد.

در این جلسه پرونده ۵ هتل در قزوین محور کورانه و تاکستان باحضور سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گرفت